SMART 2940D PLUS

SMART 2940D PLUS ERBIUM YAG LAZER SİSTEMİ

Diş bakımlarına özen göstermeyen kişiler ağız içi problemlerle karşı karşıya kalıp ağrı ve acı duyma korkusuyla diş hekimlerine gitmeyi sürekli ertelerler.

Bugünlerde hızlı bir teknolojik ilerleme gösteren Erbium Yag lazer teknolojisi ile yapılan tedavilerde anestezi ihtiyacı kısmen ortadan kalkmış ve bunun sonucunda da hastaların Diş hekimi korkuları hızla azalmıştır. Üstün 2940D Plus lazer cihazı ile kavite oluğu ağrısız ve hızlı bir şekilde hazırlanır. Var olan çürük hassas bir şekilde temizlenir. Mine ve dentin eski yöntemlere göre daha az hasarla aşındırılır. Çevre dokularda minimal termal ısı post-op iyileşmeyi hızlandırarak hasta konforu sağlar,

80 li yıllarda ilk kez düşük güçte çalışan Erbium: Yttrium Aluminum-Garnet (Er:YAG) lazer ile diş sert dokuları uzaklaştırılabilmiştir. Bu tedavi su soğutması kullanılmadan gerçekleştirirken, mine yüzeyinde herhangi bir hasar oluşmadığı ve pulpa da sadece 4,3 C ısı artışı olduğunu bildirilmiştir. 90 lı yılların sonunda FDA Er:Yag lazerin diş hekimliğinde kullanımına uzun süren klinik çalışmalardan sonra izin vermiştir. ER;Yag teknolojisi sağlam veya çürük mine ve dentini tamamıyla uzaklaştırmaktadır. Bu lazerin pulpada oluşturduğu ısı artışı da pulpada herhangi bir geri dönüşümsüz etki oluşturmamaktadır.

Dişetlerinde pigment artması sonucu oluşan hiperpigmentasyonlar klasik yöntemlerde anestezi altında bistüri ile peeling yapılarak tedavi edilir. Lazer ile yapılan hiper pigmentasyon tedavilerinde anestezi ihtiyacı ortadan kalkar ve hasta sonrasında herhangi bir rahatsızlık yaşamadan günlük yaşantısına devam eder.

Lazer enerjisinin sağlam periodontal liflere zarar vermemesi için kök yüzeyine dik olarak uygulanmalıdır.

UYGULAMA ALANLARI

Çürük Uzaklaştırma

Mine ve Dentinin aşındırılması

Kemik Cerrahisi

Greft kullanımı öncesinde kanama noktaları oluşturulması

Bazı yumuşak doku cerrahileri

DİŞ HEKİMLİĞİ

smart 2940d plus

SMART 2940D PLUS

Erbium;Yag Sert Doku Lazer Sistemi.
Acısız ve ağrısız çürük tedavisinde üstün Deka lazer teknolojisi.
smart us20d

SMART US20D

Oral yumuşak doku cerrahisinde kanamasız, hızlı ve acısız insizyon ve eksizyonda üstün Deka Lazer teknolojisi.
smartfile

SMARTFILE

Periodontoloji ve Endodonti de FDA onaylı lazer teknolojisi. %99.9 bakteri eliminasyonu üstelik flap kaldırmadan.

Search